Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanlık görevine avukat Cevdet Nasıranlı getirildi. Nasıranlı, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak görev yapacak Kılıçdaroğlu'na danışmanlık yapacak.

Avukat Cevdet Nasıranlı, 14 Mayıs seçimlerinde Diyarbakır'dan 4'üncü sıra milletvekili adayı olarak yer almıştı. Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci tura kalmasının ardından CHP'de görev değişiklikleri ve yeni görevlendirmeler yaşanmaktadır.

Abdülkadir Selvi: Ekrem İmamoğlu bir yol bulmazsa Kemal Kılıçdaroğlu onu kurultayda yer Abdülkadir Selvi: Ekrem İmamoğlu bir yol bulmazsa Kemal Kılıçdaroğlu onu kurultayda yer

Diyarbakır milletvekili adayları arasında yer alan ve CHP Doğu masası koordinasyonunda görev alan Nasıranlı, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı olarak atandı.

Nasıranlı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kendisine verilen görevin sorumluluğunun farkında olduğunu belirtti. Ayrıca, "İnanmak başarmaktır. İnanıyoruz, başaracağız." şeklinde bir ifade kullanarak görevine olan inancını dile getirdi.