İzmir'in Çeşme ilçesinde dün öğle saatlerinde çıkan orman yangını hâlâ söndürülemedi. Dün akşam güneşin batmasıyla sona erdirilen havadan müdahale, günün ilk ışıklarıyla tekrar başladı. Dört uçak, altı helikopter ve 300'den fazla işçi yangını söndürmek için çabalıyor.

Dün öğle saatlerinde İzmir'in Çeşme ilçesinde makilik alanda çıkan yangın sürüyor. Yangına müdahalede, 4 uçak, 6 helikopter, 1 komuta helikopteri, 1 yangın komuta aracı, 55 arazöz, 8 dozer, 6 yer ekibi, 324 işçi ve 38 teknik elemanın görev alıyor.


Yangının, bölgede bulunan bir çiftlikte çalışan işçilerin kaynak yaptığı esnada çıkarttığı kıvılcım nedeniyle çıktığı öğrenildi. Kaynak sırasında sıçrayan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu başlayan yangınla ilgili yedi kişi güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Fenerbahçe'de Arda Güler gerçeği ortaya çıktı... Meğer her şey bu yüzdenmiş! Fenerbahçe'de Arda Güler gerçeği ortaya çıktı... Meğer her şey bu yüzdenmiş!

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamada “Yangının, bir STK tarafından yapım çalışmaları sürdürülen hayvan barınağında çalışan işçilerin kaynak makinesi kıvılcımlarından çıktığı belirlenmiştir. Cumhuriyet savcısının talimatı üzerine olayla ilgili 7 inşaat işçisi yakalanmış ve haklarında tahkikat başlatılmıştır” denildi.


İzmir-Çeşme otoyolunun Çeşme yönü açık tutulurken, İzmir istikameti ulaşıma kapatıldı. Yangına yakın bölgedeki Tur Sitesi ve Özpamir Sitesi tedbir amaçlı boşaltıldı.