Seçim öncesi asgari ücrete ek zam gelir mi?  Sosyal güvenlik uzmanı Emin Yılmaz cevapladı Seçim öncesi asgari ücrete ek zam gelir mi? Sosyal güvenlik uzmanı Emin Yılmaz cevapladı

Canan Karatay, beyaz şekerle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Şekerin vücuda alındığında tehlikeli bir zehre dönüştüğünü açıklayan Karatay, şekerin mutlaka tüketilmemesi gerektiğini vurguladı. Kanserden korumak için şekerle araya mesafe bırakılmasını dile getirdi.


Canan Karatay’ın açıklamaları şu şekilde:
"Bugün maalesef şeker hastalarına verilen listelerde 8-10 dilim ekmek var. Ondan sonra şeker hastalığı iyileşmez deniliyor. Şeker hastalığı ailede varsa dahi, o ailenin beslenmesine bağlıdır, yanlış beslenmesine bağlıdır. Kesinlikle genetik değildir. Şeker hastalığı da, kanser de iyileşir. Hiçbiri genetik değildir. Hepsi yediğimize, içtiğimize ve yaşama biçimimize bağlıdır. Burada bir şeyi açıklamak istiyorum. Açlık kan şekerinizi ölçtüğünüz zaman normal ise şeker hastalığım yoktur diye kanmayın. Ya tokluk şekerine bakılacak, ya da kan insülinine. En hassası kan, insülin değeridir. İnsülin en önemli hormonlardan biridir"
Aynı zamanda bir bardak şekerli içeceğin içerisinde 22 adet küp şeker bulunduğunu da dile getiren Karatay, şekerli tüm içeceklerden uzak durulması gerektiğini vurguladı.