Mayıs seçimlerinin kaybedilmesinin ardından istifası istenen CHP lideri hakkında bomba bir kulis bilgisi paylaşıldı.

Hürriyet'in haberine göre, önceki gün partisinin MYK'unu toplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti yöneticileri ve milletvekilleriyle il il dolaşarak, enflasyondan KKM’ye kadar ekonomide yaşananları halka anlatmasına karar verdiği öğrenildi. Partide saha görevleriyle ilgili görevlendirme ve planlamalara başlanırken, Kılıçdaroğlu’nun da zaman zaman sahaya inip, toplumun farklı kesimleriyle bir araya geleceği bilgisi aktarıldı.

MYK’da, ilçelerde yüzde 70’e yakını tamamlanan kurultay süreci de ele alınırken, CHP kulislerinde, şu ana kadar yapılan kurultaylarda çıkan sonuçların CHP liderini gayet mutlu ettiği bilgisi konuşuluyor.
 
Kılıçdaroğlu’nun kurultaylara doğrudan müdahaleden kaçındığı da belirtilirken, parti kurmayları gazetecilere şu açıklamada bulundu:

CHP Ankara İl Başkanı belli oldu! Genel Merkez ile Değişimciler arasından hangi aday kazandı? CHP Ankara İl Başkanı belli oldu! Genel Merkez ile Değişimciler arasından hangi aday kazandı?

 “Ancak İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere illerden gelen sonuçlar moralleri yükseltti. Eylül başına kadar tamamlanacak kurultaylarda da sonuçların değişmeyeceği ortada. Çıkan tablo, Kemal Bey’in ekim sonu ya da kasım başında yapılacak kurultayda belki rakipsiz, bir rakip çıksa bile sorunsuz kazanacağını gösteriyor. Zaten parti yönetiminde yaptığı değişikliklerin ardından tüzük ve program yenilenmesiyle de değişim tartışmalarında ön aldı. Kurultayda seçilecek yeni Parti Meclisi’nde de büyük değişime hazırlandığını bilmeyen yok. O nedenle, kendisi de bütün bunların moraliyle partisini sahaya çıkarıp, iç tartışma gündemlerinin dışında tutmak istiyor.”