Ataması Yapılan Öğretmen Felç Geçirdi! Mesleğini Geri Kazanmak İçin Mücadele Ediyor Ataması Yapılan Öğretmen Felç Geçirdi! Mesleğini Geri Kazanmak İçin Mücadele Ediyor

Tabii, işte daha uzun bir versiyon:

Bitcoin, yaklaşık bir ayın ardından ilk defa 45 bin dolar seviyesini aşarak yatırımcılarına yükseliş heyecanı yaşattı. Bu artışın arkasında, küresel finans piyasalarındaki artan risk iştahı ve ABD'deki spot bitcoin ETF'lerine olan ilginin etkisi olduğu görülüyor.

Bloomberg'in derlediği verilere göre, Grayscale Bitcoin Trust ETF'ye sermaye girişlerinin artması da dikkat çekici bir unsur. Ayrıca, Orbit Markets Kurucu Ortağı Caroline Mauron'un yorumu da dikkate değer; Mauron, önümüzdeki haftalarda bitcoinin ivme kazanabileceğini ve 50 bin dolar psikolojik direnç seviyesini aşabileceğini öngörüyor.

Bitcoin, geçen yıl yüzde 160'lık bir artışla altın ve hisse senetlerini geride bırakarak dikkat çekmişti ve 2024'e de yükselişle başladı. Bununla birlikte, geçen ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) spot bitcoin ETF'yi onaylayacağı beklentisi de piyasalardaki yükselişi destekleyen bir faktör olarak öne çıkıyor.