Bilal Erdoğan, "İlim Yayma Öğretmen Gelişim Sertifika Eğitim Programı"na katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Programda atanamayan öğretmenlerin durumuna dikkat çeken Erdoğan, eğitimde bu tür olumsuz algıların sonuçları olumsuz etkilediğini ifade etti.

Ataşehir'deki bir otelde düzenlenen imza töreninde konuşan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, öğretmenlerin eğitim sürecindeki önemine vurgu yaparak, öğretmenlerin eğitimin yüzde 70'ini oluşturduğunu belirtti. Ancak eğitimdeki eksikliklerin ve sıkıntıların çözümünde öğretmenlerin yeterli olduğunu düşünmenin yanıltıcı olduğunu söyledi.

Erdoğan, öğretmenlerin toplumda değer görmesi gerektiğini ve bu değerin sağlanmasıyla eğitimdeki sonuçların iyileştirilebileceğini söyledi. Eğitimde sadece sistem, müfredat veya özlük hakları gibi konuların tartışılmasının yetersiz olduğunu belirten Erdoğan, eğitimde yapılan her türlü değişimin öğretmenlerin motivasyonunu artırması gerektiğini vurguladı.

''Türkiye'de eğitim dendiği zaman hala sistem, müfredat, özlük hakları, gösterge, bunlar konuşuluyorsa, eğitim denince 'atanamayan öğretmen' diye bir şey anlaşılıyorsa o zaman bizim eğitim sonuçlarını geliştirme imkanımız olmaz."

2 ay evli kalıp boşandılar! Mahkemeden emsal yaracak nafaka kararı 2 ay evli kalıp boşandılar! Mahkemeden emsal yaracak nafaka kararı

Ayrıca, İlim Yayma Vakfı olarak öğretmenlere yönelik eğitim programlarını geliştirme ve öğretmenlerin istekleri doğrultusunda programlar düzenleme konusunda çaba gösterdiklerini dile getirdi. Bu programların öğretmenlerin katılımını artırarak eğitimde daha etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olacağını ifade etti.

Erdoğan, öğretmenlerin gelişimi için pedagojik formasyon ve sınıf yönetimi gibi konuların yanı sıra, öğretmenlerin ilgi duyduğu alanlarda da eğitim programları düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Öğretmenlerin kendilerini geliştirmesi ve motivasyonlarının artmasıyla sınıflardaki performanslarının da artacağına inandığını söyledi.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar da eğitimin önemine vurgu yaparak, öğretmenlerin sürekli olarak kendilerini geliştirmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, öğretmen eğitiminin niteliğinin artırılması gerektiğini ve bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Bu kapsamda düzenlenen "İlim Yayma Öğretmen Gelişim Sertifika Eğitim Programı"nın ilk dersi eski Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı tarafından verildi. Programın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yentür, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Acar ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Erdoğan, işbirliği protokolünü imzaladı.