Evren Barış Yavuz tutuklandı Evren Barış Yavuz tutuklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, emekli ikramiyelerinin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin "Bayram ikramiyeleri 3 bin lira olarak belirlendi. Bir gelişme var mı?" sorusuna Işıkhan, "Hayırlı olsun. Yasa Meclis'ten geçmiş durumda. Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız." şeklinde cevap verdi.

Bakan Işıkhan, her zaman en iyi rakamları verme arzusunda olduklarını belirtirken, koşullara göre hareket ettiklerini ifade etti. Ayrıca, Bağ-Kur'luların sigorta prim gün sayısının SSK'lıların prim gün sayısıyla eşitlenmesi konusunda da çalışma olacağını söyledi.

İşsizlikle mücadelede istihdamı artırmanın ve kayıt dışılığı azaltmanın en önemli hedefler arasında olduğunu vurgulayan Işıkhan, ayrıca Emekliler Yılı kapsamında emeklilere desteklerin olacağını ve çalışmaların devam ettiğini aktardı.