Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredatta yapılacak bazı revizyonlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle, geçmişi ve geleneğini okumaktan haz alan bir kuşak yetiştirmenin hedeflendiğini belirten Tekin, bu çerçevede Prof. Dr. Fuat Sezgin'in de müfredatta yer alacağını vurguladı.

Bakan Tekin, Kütahya'da düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, akademisyenlik kavramının bir yaşam tarzı olduğunu vurgulayarak, Prof. Dr. Fuat Sezgin'in bu anlamda kendisine ilham verdiğini ifade etti. Sezgin'in bilimsel çalışmalarıyla Doğu medeniyetlerinin Batı medeniyetlerine ev sahipliği yaptığını gösterdiğini belirten Tekin, Türkiye'nin bu tür değerleri öne çıkararak dünyaya tanıtması gerektiğini dile getirdi.

Öğretmenler Eylül seminerinde ne kadar ücret alacaklar? Öğretmenler Eylül seminerinde ne kadar ücret alacaklar?

Geçmişi ve geleneğini okumaktan haz alan bir kuşak yetiştirmenin önemine vurgu yapan Bakan Tekin, müfredatta yapılacak revizyonlarda Prof. Dr. Sezgin'in de yer alacağını kaydetti. Ayrıca, lisans programlarında Bilim Tarihi derslerini kimin vereceğine ilişkin de bir tartışma olduğunu belirterek, bu konuda da çalışmaların sürdüğünü açıkladı.