14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala ittifaklara destek veren bazı siyasi partilere yönelik eleştiriler gün geçtikçe alevlenmeye devam ediyor. 

14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini açıklayan HÜDA PAR'ın Hizbullah'la ilişkisi olduğu şeklinde ortaya atılan iddialara yönelik soruya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuk olduğu TV100 ekranlarından yanıt verdi.

HÜDA PAR'ın herhangi bir terör örgütüyle ilişkisinin olduğuna yönelik bir yapılanma görmediklerini söyleyen Bakan Soylu, HÜDA PAR ile ilgili ortaya atılan tartışmaları, PKK terör örgütüne meşrutiyet sağlamak isteyen kişilerin ortaya attığını belirtti:

 "HÜDA PAR'da Hizbullah da dahil benim dönemim içerisinde biz bunlarla ilgili bir tek adım görmedim. HÜDA PAR'ın bir terör örgütüyle ilişkisini belirtebilecek bir yapılanma içerisinde olduğunu görmedim. Tespit etmedim, tespit edersem yaparım zaten. Bir siyasi partinin terör eylemini gördünüz mü? Ya bırakın Allah'ını severseniz böyle tartışmaları. PKK'ya meşruiyet sağlamak için birilerinin ortaya çıkardığı şeyler" 

Çaykur, Ürün Maliyetlerindeki Artışı Yansıtan Çay Fiyatlarında Zam Yaptı Çaykur, Ürün Maliyetlerindeki Artışı Yansıtan Çay Fiyatlarında Zam Yaptı

Kızılay'ın yaptığı çadır satışı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Ahbap yardımlaşma platformuna çadır satışı gerçekleştirdiği ortaya çıkan Kızılay ile ilgili tartışmalara değinen Bakan Soylu, Kızılay'ın eksikleri olduğunu ancak Türkiye'nin yapı taşı olan bu kurumun yıpratılmaması gerektiğini söyledi:

"Kızılay bizim en güçlü kurumumuz. Eksikler olmuştur. Ama dönüp burayı taşlamanın bir anlamı yok. Kurumun kendi içerisinde bir işleyişi vardır. Bırakalım kurum kendisi karar versin. Biz kurumun başkanını görevden alma yetkisine haiz değiliz. Böyle bir yetkim yok. Kimsenin de böyle bir yetkisi yok. Kızılay kendine ait kamuya ait bazı özellikleri olan bir sivil toplum örgütü. ve bu sivil toplum örgütü kendi içerisindeki bu değerlendirmeleri yapar. Kızılay'ın konteyner fabrikası var. Kızılay'ın çadır fabrikası var. Yıllardan beri bu işleri yapar Kızılay. Türkiye'de çadır yapıldığı firma var. Onlara ihale açarız. Bizim son iki üç ihalemizi, yedi ay önce Kızılay aldı. Bu da normal değil mi? Önce anlaşmış sonra anlaşmış. Bunu bilmiyorum bir terminleşmişler. Bu orada değerlendirilebilir. Ama orayı yıpratmakla ne kazanacaksın? Kızılay'ı yıpratmak mı? Bizim yemek işini de gördüler. Allah bin kere razı olsun. Daha da sosyal meselelerde ellerinden gelen katkıyı gösterdiler. Allah bin kere razı olsun. ve Kızılay bizim kurumumuz. Bence Kızılay'ı yıpratmayalım"