İYİ Parti'de İhraç Kararı, Ümit Dikbayır Partiden Uzaklaştırıldı İYİ Parti'de İhraç Kararı, Ümit Dikbayır Partiden Uzaklaştırıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında depremde zarar gören evlerin aynı yerde yeniden inşa edilmeye başlandığını açıkladı. Bakan Özhaseki, depremzedeleri projeden faydalanmaları için yapım ve dönüşüm ofislerine davet ederek, "Deprem bölgesinde evlerini Yerinde Dönüşüm kapsamında yapmak isteyen kardeşlerimizi inşaata bir an önce başlamaları için il müdürlüklerimiz ile yapım ve dönüşüm ofislerimize bekliyoruz." dedi.

Ayrıca, müteahhitlerle anlaşıp evlerini yapacak depremzedelerin mağduriyet yaşamaması için "Tip Sözleşme"ler hazırlandığını belirten Özhaseki, müteahhitlere ödemelerin hak ediş bazında yapıldığını ifade etti. Bakan, depremzedelere evleri için Tip Projeler sunulduğunu ve birçok harçtan muafiyet sağlandığını sözlerine ekledi. Bakan Özhaseki, "Kararlıyız, milletimizle afet bölgesini hızla ayağa kaldıracağız." şeklinde değerlendirmede bulundu.