İnşaatta çalışan İngilizce öğretmeni 22. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetti İnşaatta çalışan İngilizce öğretmeni 22. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, NTV'nin sorularını yanıtladı. Bakan Özer, muhalefetin 100 bin öğretmen atama vaadine yönelik açıklamalarda bulundu.

Özer, 'Gerçekten son 1 ay içerisinde çok ciddi öğretmen ataması yaptık. Engelli ve 45 bin öğretmen ataması. Tabi öğretmen ihtiyacı her zaman var. Bugün NTV'ye geldiğimiz zaman atama bekleyen öğretmenlerimiz çiçek verdiler. Mutlaka olacak yani her yıl atama oluyor. Tek sefer olmuyor mutlaka ikinci bir atama daha gerçekleşiyor. şu 45 bin öğretmen bir başlasın. İllerdeki dağılımlar, genel durumlar tekrar bir güncellendikten sonra mutlak bir öğretmen ataması olacak.' ifadelerini kullandı.

Muhalefetin 100 bin öğretmen vaadi hakkında konuştu.

100 bin öğretmen neye göre 100 bin öğretmen? Veriye dayalı hangi ihtiyaç belirlendi de 100 bin öğretmen? Önce biliyorsunuz bu 200 bin ile başladı. Daha sonra 100 bin oldu. Bunun verisel bir karşılığı yok.