Sağlık Bakanı Koca, yakında Resmi Gazete'de yayımlanacak olan yeni düzenleme ile kamuda çalışan sağlık teknikerleri ve hemşirelerin artık sadece kendi görev tanımlarına uygun işlerde görev alacaklarını duyurdu. Özellikle anestezi ve ameliyathane teknikerleri, acil tıp teknisyenleri ve paramedik personelin görev tanımları netleştirilmiş olacak.

Özel Sektörde Hemşire Gözetiminde Çalışma

Bakan Koca, özel sektörde ise durumun biraz farklı olduğunu belirtti. Teknikerlerin, hemşirelerin gözetiminde ve onların sorumluluğunda, hemşirelerin görev tanımlarına uygun işler yapmaya devam edebileceklerini ifade etti. Ancak bu durumun, hemşirelerin kendi sorumluluk alanları dışında çalıştırılmayacakları anlamına geldiğini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan ve Özgür Özel görüşmesinin ana konuları belli oldu Recep Tayyip Erdoğan ve Özgür Özel görüşmesinin ana konuları belli oldu

Sağlık Bakanı, hemşirelerin yeni düzenleme konusunda tedirgin olmamaları gerektiğini söyledi. Hemşirelerin sorumluluğu ve gözetimi altında, teknikerlerin yalnızca özel sektörde görev tanımlarına uygun işleri yapabileceklerini, kamuda ise herkesin kendi alanında uzmanlık yapacağını tekrarladı.