Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı mümkün değil çıkışına Bakan Bozdağ'dan yanıt geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı mümkün değil çıkışına Bakan Bozdağ'dan yanıt geldi


Eyt'de yaş hesabı nasıl gerçekleştirilecek? Kimler EYT kapsamında bulunacak? Asgari ücret 2023 yılında ne kadar olacak? Tüm bu soruların cevapları ve çok daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz...


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği eyt'ye yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşmeler sırasında yaş koşulu hususunda çok önemli detayları paylaştı.


EYT Ne Zaman Yasallaşacak?

2022 senesinin 2. yarısında çalışmaları hız kazanan EYT düzenlemesinin aralık ayı içerisinde ya da ocak ayının başından itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin sunulması bekleniyor.


Yaş Koşullu Kalkarsa EYT’liler Nasıl Emekli Olacak?

EYT kanunu ile emekli olmak amacıyla kesinlikle kazanan 3 madde bulunuyor.

•    Sigortalılık süresinin dolmuş olması itibariyle,
•    Prim gününün tam olması itibariyle,
•    8 Eylül 1999 tarihi öncesi sigorta girişinin bulunması itibariyle.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yapmış olduğu çalışmaya göre EYT düzenlemesi ile Eğer ki 1999 senesi öncesi döneme dönüş yapılırsa o halde kamuoyunda emeklilikte yaşa takılanlar olarak da bilinen vatandaşlardan ilk önce 1,6 milyonu aşkın kişinin emeklilik hakkını kazanması bekleniyor. EYT yasasının geçerlilik tarihinin ise 1 Ocak 2023 tarihi şeklinde düzenlenmesi bekleniyor.