Süper Lig'de oynanan Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşmalarında tribünlerden atılan sloganlar üzerine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sloganları şuursuzluk örneği olarak nitelendirdi.

Bahçeli, bundan sonra gerçekleştirilecek karşılaşmaların seyircisiz ve gerekli tedbirlerin alınarak gerçekleştirilmesi gerektiğini de söyledi.

Söz konusu tepkinin ardından MHP'den yapılan açıklamada Devlet Bahçeli'nin üyesi olduğu Beşiktaş JK'den ayrıldığı açıklandı. 

Tribünlerden yükselen sloganlara bir tepki de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Bakan Soylu, 2023 seçimlerini işaret ederek, siyaset yapmak isteyenleri meydanlara davet etti. 

Ayrıca Soylu, kimsenin devletin mesaisini bölmemesini, insani bir mesele yürüttüklerinin altını çizdi. 

 Yaşanan alevli tartışmaların ardından Yayıncı kuruluş beIN Sports'ta yorumculuk yapan Güntekin Onay, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Onay, hükümet ile devletin aynı şey olmadığını şu sözlerle belirtti:

Sigara içenler üzülecek! Sigara fiyatlarına 5 TL ile 10 TL arasında zam geliyor… Sigara içenler üzülecek! Sigara fiyatlarına 5 TL ile 10 TL arasında zam geliyor…

"Hükümet ve devlet kavramlarını ayırd etmek bu kadar zor olmamalı ! Biz devletin yanındayız zor günlerde. Devletimiz güçlüdür ve vatandaşının yardımına koşar. Hükümet ile devlet aynı şey değil"