Az Önce Konuştum programına konuk olan Arda Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı büyüğü olarak sevdiğini, ancak siyaseten aynı düşünceleri paylaşmadığını dile getirdi.

TV 100'de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programının konuğu, Galatasaray'lı yıldız futbolcu Arda Turan oldu.

Futbol kariyeri dışında siyasete dair de konuşan Arda Turan, Candaş Tolga Işık'ın "İktidara yakın olmakla eleştiriliyorsun, Öyle misin?" sorusuna şu sözlerle yanıt verdi:

Sağlık çalışanlarına ek ödemede 'kaos' Sağlık çalışanlarına ek ödemede 'kaos'

"Erdoğan büyüğüm, ama aynı siyasi düşünceye sahip değilim"
"Asla iktidara yakın değilim. Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim. Ben söylediğim fikrin, savunduğum düşüncenin her zaman arkasındayım, dinleselerdi. 'Hayır' diyene de çok büyük saygım vardı, 'Evet' diyene de."
"Hiçbir siyasi çıkarım olmadı, insanlar öyle algıladı"
"Türk tarihinin bugünden, yani atıyorum Moğollardan, Orta Asya'dan buraya gelene kadar ki hikayesiyle alakalı bir sürü kitap okudum, bir fikrim vardı; Koalisyonların bize fayda vermeyeceğini, sağdan veya soldan birinin değil. Recep Tayyip Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi, inan bana. Hiç böyle bir ilişkimiz yoktu. Ben de bir gün hayatımın herhangi bir yerinde siyasi çıkar sağladıysam şuradan çıkmayayım. Ama insanlar öyle algıladılar, ben inandığım doğruyu söylüyorum."