Real Madrid takımını taşıyan uçak, Leipzig havaalanında gerçekleştirilen grev nedeniyle planlanan rotasını değiştirmek zorunda kaldı. Kafile, Erfurt havaalanına yönlendirildi ve buradan Leipzig'e 160 kilometreden fazla bir mesafeyi otobüsle kat etmek zorunda kaldı.

MEB, yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin sınav sonuçlarını açıkladı MEB, yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin sınav sonuçlarını açıkladı

Leipzig havaalanındaki grev nedeniyle başka bir havaalanına yönlendirilen kafile, ardından gerçekleştirdiği otobüs yolculuğu sırasında maddi hasarlı bir trafik kazasına karıştı. Kazada, Türk milli futbolcu Arda Güler'in de aralarında bulunduğu Real Madrid kafilesi büyük bir tehlike atlattı.

Maddi Hasarlı Kaza

Yolculuğun bir bölümünde, Eichelborn ve Nohra arasındaki A4 otoyolunda, beyaz bir Toyota ile Real Madrid'in otobüsü çarpıştı. Alman haber kaynaklarına göre, Toyota sürücüsü şerit değiştirirken büyük otobüsü gözden kaçırdı ve sonucunda aracın dış aynası kırıldı. Toyota'da yaklaşık 3 bin euro değerinde hasar meydana gelirken, Real Madrid otobüsünün hasar durumu hakkında net bir bilgi verilmedi.