Antalya Milletvekili Aykut Kaya, İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Kaya'nın istifasıyla birlikte İYİ Parti'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) sandalye sayısı 36'ya düştü.

Aykut Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, siyaseti millete hizmet ve ülkeyi hak ettiği refah ve çağdaşlık seviyesine taşımak olarak gördüğünü belirtti. Milletin vekili olmayı gaye edindiğini ifade eden Kaya, şu ifadeleri kullandı:

Bayram alışverişinde rekor kırılacak! Bayram alışverişinde rekor kırılacak!

"Özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim. Ancak büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Parti'de, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım. Bu karar şahsım için kolay olmamış ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. Gelecek günlerde de ülkemiz ve milletimiz için daha güzel yarınlar inşa etmek adına azim ve kararlılıkla çalışacağımı belirtmek isterim."

Aykut Kaya'nın istifası, İYİ Parti'nin TBMM'deki temsil gücünde bir eksilmeye neden oldu. Partinin sandalye sayısı bu istifayla birlikte 36'ya düştü. Kaya'nın bundan sonraki siyasi yolculuğunda hangi adımları atacağı ise merak konusu.