Yarın hangi illerde okullar tatil edildi? Kar tatili olan illerimizin sıralı listesi… Yarın hangi illerde okullar tatil edildi? Kar tatili olan illerimizin sıralı listesi…

Dün gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığının hukuka uygun olup olmadığına yönelik soruya verdiği yanıt bir anda gündem oldu. Pek çok kesimden gelen tepkiler dinmezken Fatih Altaylı, 2018'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin İsmail Küçükkaya'ya gönderdiği, "adam kazandı" mesajını hatırlatarak, Kılıçdaroğlu'nun yanıtının bu durumdan daha vahim olduğunu belirtti.

CHP liderinin tavrının 'öğrenilmiş çaresizlik' olduğunu belirten gazeteci Altaylı, bu durumun kızılacak değil, üzülecek bir vaka olduğunu vurguladı. Ayrıca ana muhalefet liderine yakışanın sonuna kadar hukuk mücadelesi vermek olduğunu şu sözlerle açıkladı:

''Belli ki, ana muhalefet lideri, bu çaresizliği iliklerine kadar işletmiştir. Ve daha vahimi topluma, seçmenlerine, kendisine umut bağlayanlara da empoze etmektedir. 'Ben öğrendim siz de öğrenin' diyerek çaresizliği dayatmaktadır.

Bu aslında kızılacak değil, üzülünecek bir vaziyettir. Toplumun bir kesiminin umut bağladığı bir partinin liderinin, bir liderde asla olmaması gereken böyle bir psikolojik durumdan mustarip olması, sosyal ve siyasal olarak son derece sıkıntılı bir duruma işaret eder.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3. kez aday olup olmadığına, olup olamayacağına karar verecek olan elbette hukuktur. Ve muhalif bir siyasi lidere düşen görev, öğrenilmiş çaresizlikle kıvranarak, yenilgiyi peşinen kabullenmek değil, sonuna kadar hukuk mücadelesi vermektir.

Bir siyasi liderin, böyle bir şeyi öğrenmiş ve içine sindirmiş olması onun adına büyük talihsizlik, toplum adına ise bir felakettir."