İYİ Parti'de İstifa Depremi! Parti'nin Elinde Sadece Bir Belediye Kaldı İYİ Parti'de İstifa Depremi! Parti'nin Elinde Sadece Bir Belediye Kaldı

Girit Adası açıklarında deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, Akdeniz'de 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Girit Adası açıklarında olduğu ve yerin 49.2 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

Depremin ayrıntıları

Deprem, Türkiye saati ile 11.14'te meydana geldi. AFAD verilerine göre, depremin büyüklüğü 4.2 (Mw) olarak kaydedildi. Depremin enlemi 34.89472 N, boylamı ise 23.60722 E olarak tespit edildi.

Deprem bölgesinde durum

Depremin merkez üssü Girit Adası açıkları olarak belirlenmiş durumda. Bu bölgede zaman zaman benzer büyüklükte depremler meydana geliyor. Yetkililer, depremin herhangi bir can veya mal kaybına yol açıp açmadığını araştırıyor.

AFAD'ın açıklaması

AFAD, depremin ardından yaptığı açıklamada, vatandaşların sakin olmalarını ve resmi açıklamaları takip etmelerini önerdi. Yetkililer, depremin ardından herhangi bir tsunami riski olmadığını belirtti.

Akdeniz bölgesinde deprem hareketliliği

Akdeniz, deprem hareketliliği açısından aktif bir bölge olarak biliniyor. Girit Adası çevresinde sık sık orta büyüklükte depremler meydana geliyor. Bu depremler, genellikle deniz tabanının derinliklerinde gerçekleşiyor ve büyük hasarlara yol açmıyor.