Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ülke genelinde yaşanan ekonomik zorluklara dikkat çekerek, enflasyonun son 25 yılın en yüksek seviyesinde olduğunu belirtti. Sabit gelirli vatandaşların, özellikle asgari ücretle geçinenlerin büyük sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Atalay, bu durumun acilen çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Atalay, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın vergi düzenlemeleri konusunda da çaba göstermesi gerektiğini belirterek, vergi adaletsizliğinin giderilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınması gerektiğini savunan Atalay, bu konuda Türk-İş, Hak İş ve DİSK gibi sendika konfederasyonlarının ortak bir mücadele yürüttüğünü dile getirdi.

ÖSYM, 2024 YKS Kayıt Tarihlerini Belirledi! ÖSYM, 2024 YKS Kayıt Tarihlerini Belirledi!

Genel başkanlık seçimlerini hatırlatan Atalay, asgari ücrette iyileştirme yapılması gerektiğini ve bu iyileştirmelerin geçici olmaması için enflasyonun kontrol altına alınması gerektiğini vurguladı. Türk-İş olarak, işçi lehine düzenlemelerin yapılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile yakın bir çalışma içinde olduklarını belirten Atalay, bu konuda parti genel başkanlarıyla da görüşeceklerini ve ilçe/il düzeyinde toplantılar düzenleyeceklerini ifade etti.