JPMorgan'ın analistleri tarafından 27 Mart'ta yayımlanan notlarda, Rusya'nın petrol üretimini kısma kararının, özellikle diğer petrol üretici ülkelerin bu durumu dengeleme yönünde bir adım atmaması durumunda, Brent petrol fiyatlarında önemli bir artışa neden olacağı belirtildi. Banka, şu anda fiyat tahminlerinde bir değişikliğe gitmese de, Rusya'nın aldığı kararların etkisiyle Brent petrolünün mayıs ayında 90 dolar bandında, eylül ayında ise 100 dolara yaklaşabileceğini öngördü.

0x0-benzin-mazot-fiyati-son-dakika-11-mart-2023-benzin-litre-fiyati-ve-mazot-fiyati-ne-kadar-kac-tl-oldu-1678512832328

Dışişleri Bakanlığı, 1915 Olayları Açıklamalarına Tepki Gösterdi Dışişleri Bakanlığı, 1915 Olayları Açıklamalarına Tepki Gösterdi

Petrol Fiyatlarındaki Son Durum

Son dönemlerde petrol fiyatlarında gözlenen düşüş eğilimi, piyasalarda çeşitli spekülasyonlara neden oluyor. Ancak JPMorgan'ın bu tahmini, petrol piyasalarında yeni bir fiyat hareketliliğinin başlayabileceğine işaret ediyor. Analistler, Rusya'nın üretim kesintisi kararının küresel petrol arzındaki dengeleri etkileyerek fiyatlar üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşturabileceğini dile getiriyor.