AL Parti'li Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eremy Rifkin'i başdanışmanı olarak duyurmasına yönelik, danışman olarak tanıttığı adamı Türkiye'ye dahi getiremediklerini, CHP'nin ABD'den getirdiği danışmanlarla Ali Babacan'ı paspas ettiğini söyledi.

AK Parti  Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir'in ilgili açıklaması:

"Dağ fare doğurdu ama dağ başka bir şey daha doğurdu. O da ABD'li iki danışmanı milletle tanıştırdılar. Danışman diye tanıttığı adamı Türkiye'ye bile getiremediler. Bir diğer danışman ise Ermenistan ekonomisini perişan etmiş birisi. Sosyal politikalardan sorumlu danışmanı ise FETÖ'ye destek veren veya PKK'yı aklamaya yönelik paylaşımlar yapmış biri" açıklamasında bulundu.

Deprem bölgesi olan 10 ilde üniversiteler tatil edildi Deprem bölgesi olan 10 ilde üniversiteler tatil edildi

 "CHP Genel Başkanı ve CHP Genel Merkezi bunları hiçe sayıyor? Ne kadar ayıp bir şey. CHP, ABD'den getirdiği danışmanlarla Ali Babacan'ı da paspas etti. Bu program aynı zamanda Ali Babacan'a yönelik 'senden bir şey olmaz' girişimidir. İşte böyle adamın başına ABD'den iki devşirme getirir, sonra seni paspas yaparlar." diye konuştu.

Aydemir ayrıca"Yahudi asıllı bir danışmanla veya Daron Acemoğlu gibi isimlerle milliyetçilikten bahseden İyi Parti'ye de mesaj verildiğini" öne sürdü.