Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi lideri İnce'yi konu edinen şantaj ve kasetler ile ilgili resmi Twitter hesabından birtakım açıklamalarda bulundu.

Ortaya saçılan kaset ve montajların arkasında Rusların olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kaydetti:

''Sevgili Rus Dostlarımız, dün bu ülkede ortaya saçılan montajlar, kumpaslar, deepfake içerikler, kasetlerin arkasında siz varsınız. Eğer 15 Mayıs sonrası dostluğumuzun devamını istiyorsanız, elinizi Türk’ün devletinden çekin. Biz hala işbirlikten ve dostluktan yanayız." 

Sınırda gerginlik... Yunanistan, mültecileri geri yollamaya çalıştı; Mehmetçiği görünce... Sınırda gerginlik... Yunanistan, mültecileri geri yollamaya çalıştı; Mehmetçiği görünce...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaset ve şantajların arkasında Rusların olduğunu iddia etmesi üzerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Habertürk ekranlarında katıldığı bir televizyon programında açıklamada bulundu.

Çelik, duyumlarla hareket edemeyeceklerinin altını çizerek Kılıçdaroğlu'na seslendi. Ellerindeki bilgiyi ilgili kurumlara paylaşmasılmasının daha doğru olacağını söyleyen Ömer Çelik, iddiların doğru olması halinde gerekli mücadeleyi vereceklerini söyledi:

''Duyumla birisi bir şey söyledi diyerek bir ülkeyle ilgili konuşmam. Bunun devlet ve millet hayatına zararları olduğunu bilirim. Duyum varsa gidin ilgili kurumlarla paylaşın. Bende herhangi ülkeyle ilgili bir istihbarat yok. Bu bilgi nereden gelmiş? Karşı istihbarat faaliyeti midir? Birçok olay görmüşüz. Bir sürü ihtimali aynı anda değerlendirebiliyoruz. Bu, duyumla ve yorumla yapılacak bir şey değil. Çıksınlar açıklasınlar, 'Seçimlerde lehimize veya aleyhimize müdahale edilecek' diye. Duyum varsa devlet kurumlarıyla paylaşın. Herhangi bir ülke, rakibim olan siyasetçiyi hedef alıyorsa topyekûn mücadele ederiz. Varsa bir şey varsa paylaşılsın. Rakiple ilgiliyse biz rakipten bir adım öne çıkalım. 'Hiç kimse buna tenezzül etmesin' diyelim."