Seçim sonrası ilk "genel seçim anketi" sonuçları açıklandı İşte şaşırtıcı sonuçlar Seçim sonrası ilk "genel seçim anketi" sonuçları açıklandı İşte şaşırtıcı sonuçlar

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın sosyal medya hesabından Monaco'da ıstakoz yediğine dair paylaşımı, parti içinde tartışmalara yol açtı. Paylaşım, parti MKYK üyesi Mücahit Birinci'nin sert tepkisine neden oldu.

Bursalı'nın Monaco'da yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşması, parti içindeki bazı üyeler tarafından eleştirildi. AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, Bursalı'nın paylaşımına sert bir şekilde tepki göstererek, "Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!" ifadelerini kullandı.

Birinci'nin paylaşımında, milletin geçim sıkıntısı içinde olduğu, devletin ekonomiyi düzeltmeye çalıştığı bir dönemde lüks tüketimin sosyal medyada paylaşılmasının uygun olmadığı vurgulandı. Birinci, Bursalı'nın paylaşımının partiye zarar verdiğini ve bu tür davranışları sergileyenlerin partiden ayrılması gerektiğini belirtti.

Birinci'nin tepkisi, parti içindeki bazı üyeler tarafından destek görürken, diğer bazıları ise paylaşımın bireysel bir mesele olduğunu ve parti içinde bu tür hukuki süreçlerin yaşanması gerektiğini savundu.

AK Parti içindeki bu istakoz tartışması, parti içi disiplin ve davranış standartları konusunda yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.