AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 'değişim' ana gündemiyle toplanıyor. Toplantıda, iki büyükşehir olmak üzere beş il başkanının değişmesi bekleniyor. Ayrıca, yerel seçimler sonrası teşkilatların durumu da detaylı bir şekilde ele alınacak.

Erdoğan'dan Değişim Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim gecesi yaptığı balkon konuşmasında "Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız" diyerek özeleştiride bulunmuştu. Daha sonra "Yeri ve zamanı geldiğinde; kırmadan, dökmeden, küstürmeden değişimi yapacağız." mesajını vermişti.

2024 YKS tercihleri için en fazla kazandıran bölümler açıklandı 2024 YKS tercihleri için en fazla kazandıran bölümler açıklandı

MYK Toplantısında Gündem

MYK toplantısının ana gündemi, 31 Mart yerel seçimleri sonrası ortaya çıkan 'değişim' talebi ve iç muhasebe olacak. İki büyükşehir olmak üzere beş il başkanının değişmesi bekleniyor. İlçe başkanları üzerinde de çalışmalar yürütülüyor ve bazı ilçe başkanlarının da değiştirilmesi planlanıyor.

Teşkilatlardaki Son Durum

Toplantıda, yerel seçimler sonrası ortaya çıkan tablo ve teşkilatlardaki son durum detaylı bir şekilde değerlendirilecek. Erdoğan'ın, teşkilatları canlı tutmak ve yenilemek amacıyla tabandan tavana bir değişim yapma planı olduğu belirtiliyor.

A Haber muhabiri İlter Yeşiltaş, MYK toplantısının detaylarını aktararak, "Pazartesi günü MYK toplantısı gerçekleşecek ve beklenen değişimin bu toplantıda gerçekleşmesi muhtemel. Zira toplantı sonrası 2 büyükşehir başta olmak üzere en az 5 ilin il başkanının değişmesi bekleniyor. Aynı gün bazı ilçe başkanları üzerinde de çalışma yapılacak ve atamalar gerçekleşecek" dedi.

AK Parti'nin, yerel seçimler sonrası tabandan gelen değişim taleplerine yanıt vermek amacıyla teşkilatlarda yenilikler yapacağı ve bu sürecin MYK toplantısıyla hız kazanacağı görülüyor.