Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "yurttaki çocuklara istismar" davasıyla ilgili olarak önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık, tutuklu olarak yargılanan sanığın en ağır cezayı alması için dava sürecine müdahil olduklarını ve bu süreci yakından takip edeceklerini belirtti.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "Süleymancıların yurdunda çocukların istismarının üstü örtülmeye çalışılmış" başlıklı haberlere ilişkin açıklama yapılması gereği duyulduğu ifade edildi.

Açıklamada, söz konusu yurdu olayın meydana gelmesinin ardından hemen kapattıkları ve dava sürecini yakından takip ettikleri vurgulandı.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Vize uygulamasında değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı: Vize uygulamasında değişiklik

Bakanlık, suç duyurusunda bulunarak şüphelinin tutuklandığını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Bakanlığımız dava konusu olayla ilgili mağdur çocukların darp edildiğini gösteren görüntülerin kullanıldığı haberlere yönelik olarak çeşitli zamanlarda erişim engellenmesi talebinde bulunmuş, taleplerimiz kabul edilmiştir. Erişim engeli, görüntülerin çocukların üstün yararı ile fiziksel ve psikolojik gelişimlerini olumsuz etkilemesini engellemek amacıyla talep edilmiştir. Tutuklu olarak yargılanan sanığın en ağır cezayı alması için Bakanlık olarak müdahil olduğumuz dava sürecinin takipçisi olmayı sürdüreceğiz."