Meteoroloji açıkladı! Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı! Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, adalet hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak ve yargılamaların makul sürede sonuçlanmasını sağlamak amacıyla 124 yeni mahkeme kurulduğunu duyurdu.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yargının etkinliğini ve verimliliğini artırmak için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Mahkemelerde ihtisaslaşmanın sağlanması ve vatandaşların adalet hizmetlerine kolay erişimini sağlamak için bu adımı attıklarını vurgulayan Tunç, yeni kurulan mahkemelerin toplamda 124 olduğunu ifade etti.

Bu yeni mahkemeler arasında, deprem bölgelerinde 4 bölge idare mahkemesinde 10 idari dava dairesi, 6 deprem bölgesinde 44 idare ve vergi mahkemesi, 57 deprem bölgesinde 18 aile, asliye ticaret, iş, tüketici mahkemesi ve infaz hakimliği bulunuyor.

Adalet Bakanlığının gerçekleştirdiği bu adımın, hem millete hem de yargı teşkilatına hayırlı olmasını dileyen Tunç, yeni mahkemelerin adaletin daha etkin ve hızlı bir şekilde sağlanmasına katkı sağlayacağını belirtti.