Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in 90 bin taşerona kadro gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin "90 bin civarında bir işçi kapsam dışında kaldı. Kamuya kadrolu işçi olarak geçmesi konusundaki bütün çalışmalarımızı tamamladık." sözleriyle çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

90 BİN TAŞERON NE ZAMAN KADROYA GEÇECEK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuya ilişkin yaptığı açıklamada " Mesela geçici işçiler sorunu. Ben 2000 yılında genel müdürdüm, bizim geçici işçilerimiz vardı. Demir yolları ile görüşüyorum, geçici işçilerimiz hale geçici işçi… Bir türlü geçmeyen bir işçilik dönemi var. Bunu çözeceğiz. Geçici işçilik meselesinin çözülmesi lazım. Ayrıca 696 Sayılı KHK'yla geçen işçilerin problemleri var. Onların çözülmesi daha kolay, o konuda hazırlıklarımız tamamlandı ama orada bir başka sorun daha var, önemli bir sorun da şuydu: Yaklaşık 1 milyon işçi geçti ama o günkü şartlarda 90 bin civarında bir işçi kapsam dışında kaldı. Onların kamuya kadrolu olarak geçmesi, onlara işçi kadrosu verilmesi konusunda da bütün çalışmalarımızı tamamladık. Onun da belli bir aşamadan sonra uygulamaya sokulacağının haberini vermek isterim." ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin, Bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçiler ve taşeron işçilerle ilgili çalışmaların aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna açıklanacağını ve Meclis takvimine alınacağını belirtti.

Buna göre; 90 bin taşeron işçinin kadroya ne zaman gireceği aralık ayında belli olacak.

Zina yasası onaylandı! Evlilik dışı cinsel ilişkiye girene hapis... Zina yasası onaylandı! Evlilik dışı cinsel ilişkiye girene hapis...

90 BİN TAŞERONA KADRO KİMLERİ KAPSIYOR?

90 bin taşeron işçiye kadro çalışması devam ettiğinden kimleri kapsadığı henüz açıklanmadı.

Detayların önümüzdeki günlerde Bakan Bilgin tarafından açıklanması bekleniyor.