ATAMA KARARLARI

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI

Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan DURAN atanmıştır.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan KOÇ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.


 
Karar: 2022/125 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince Tarım ve Orman Bakanlığı;

- Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi TUNÇ,

- Bakan Yardımcısı Akif ÖZKALDI,

- Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin IŞIKGECE,

- Bakan Yardımcısı Fatih METİN,

görevden alınmış,

- Bakan Yardımcılığına Nihat PAKDİL,

- Bakan Yardımcılığına İbrahim YUMAKLI,

- Bakan Yardımcılığına Veysel TİRYAKİ,

- Bakan Yardımcılığma Ebubekir GİZLİGİDER,

atanmıştır.

Sanko Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Güner DAĞLI atanmıştır.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Emre ALKİN atanmıştır.


 
İzmir Tmaztepe Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mustafa GÜVENÇER atanmıştır.

TED Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU atanmıştır.

Işık Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Haşan Bülent KAHRAMAN atanmıştır.


 
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Saffet KÖSE atanmıştır.

Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet BAHÇEKAPILI atanmıştır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Kanunun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. İsmail Hakkı ÖZÖLÇER atanmıştır.

Kur'an-ı Kerim'e saldıran Rasmus Paludan: Her cuma saat 14.00'de Kur'an-ı Kerim yakacağım Kur'an-ı Kerim'e saldıran Rasmus Paludan: Her cuma saat 14.00'de Kur'an-ı Kerim yakacağım

7 Nisan 2022

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI