Mersin-Adana yolunda zincirleme kaza: Çok sayıda ölü var! Validen açıklama geldi Mersin-Adana yolunda zincirleme kaza: Çok sayıda ölü var! Validen açıklama geldi

Total kategorisinde, ATV'de yayınlanan "Kuruluş Osman" dizisi zirveye otururken, TV8'de gösterilen "Survivor All Star" ve "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programları sırasıyla ikinci ve üçüncü sıralarda yer aldı. AB kategorisinde ise TV8,5'ta yayınlanan Real Madrid ve Bayern Münih arasındaki UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşması en çok izlenen program oldu. Bu önemli futbol maçını, yine "Kuruluş Osman" ve Kanal D'deki "Taş Kağıt Makas" izledi.

20+ABC1 kategorisinde "Kuruluş Osman" bir kez daha birinci sırada yer alırken, "Sandık Kokusu" ve "Taş Kağıt Makas" programları da bu kategoride dikkat çeken diğer yayınlar oldu.

Reyting ölçümleri nasıl yapılıyor?

Reyting, televizyon yayıncılığında bir programın ulaştığı izleyici kitlesini ve izlenme oranını ifade eder. Bu ölçümler, belirli bir zaman dilimindeki her dakikaya düşen ortalama izleyici sayısıyla hesaplanır. Türkiye'de bu veriler, özel bir izleyici ölçüm şirketi tarafından, belirlenen hanelerde kurulu özel cihazlar aracılığıyla toplanır.