Dolmabahçe Sanat Galerisi, yeni bir karma sergiyle sanatseverleri bir araya getiriyor. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuş ve şu an kutsal bir meslek olan “Öğretmenlik” ile binlerce öğrenciye dokunan 55 görsel sanatlar öğretmeninin yolu bu kez de “Eğitim Ƞ Sanat” sergisinde kesişiyor. Sergiye katılan öğretmenler eserleriyle, sanatın büyüleyici ve bütünleyici yönünü ziyaretçilerin beğenisine sunacak. “Eğitim Ƞ Sanat” isimli karma sergi 5 Şubat’a kadar Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.


Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam eden Zeynep ÖZTÜRK’ün küratörlüğünde gerçekleşecek karma sergide 55 öğretmen farklı disiplinlerdeki çalışmaları ile yer alacak. Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan 55 görsel sanatlar öğretmeni bu kez eğitimci kimlikleriyle değil sanatçı yönleriyle sanatseverlerle buluşacak.


Sergi; konuları, anlatımları, teknikleri farklı birçok eserle izleyicileri görsel bir şölene davet ederken “Eğitim Ƞ Sanat” sergisi 05 Şubat 2023 tarihine kadar Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde görülebilir.


Sergide yer alan eserler hakkında detaylı bilgiye https://zeynepozturk.net/egitim-sanat.html adresinden ulaşabilirsiniz.


Sergide yer alan sanatçılar:


Ahmet ÖZDEMİR, Aslı EKİNCİ, Aysun ÖZER, Ayşegül KARASU, Barış HATİPOĞLU, Burcu POLAT, Büşra TEZCAN, Can Aksoy AKSOY, Ceylan BULDUK, Çiğdem ÇİFÇİ, Damla Gül TANRIKULU, Damla ŞAHİN, Demet KÖROĞLU, Deniz POLAT, Elif Sinem HACİM, Emel TALİ,  Emine GENÇ, Emine YILDIRIM ŞENCAN, Erhan ATASEVER, Esra HEKİMOĞLU, Fatime Nuray CENGİZ, Fatma BABUR, Gizem  KAPTAN, Gizem Ören DENİZ, Gülçin KARA, Gülçin ÖZTÜRK, Hilal Deniz DÖNMEZ, Hülya TÜLÜ, İrem YEŞİL, İsmail AYKUTLU, Merve YILMAZ ÖZDEN, Mine Nefise DİNÇER, Nesrin SİNAN, Ömür KILINÇ, Özlem DAĞGEÇEN, Özlem DALKÜREK, Pınar HALICI, Rıdvan TURAN, Salih ERDEM, Seçkin UÇAN DİVAN, Seda AYDIN, Selin YILMAZ AKYÜREK, Sena Nur BEYAZ, Serap GÜRDAMAR YAĞCI, Serap SAVÇIN, Sinem OKUYUCU, Tuğçe ERDEM, Tülay ÖZÇELİK, Uğur BABUR, Ümran SOLCAN, Vuslat Merve ÖZKAN, Yasemin DİNÇSOY, Yusuf TURAN, Zahide AKBULUT ve Zehra ALTAY KORKMAZ.

A101'den OPPO A55 cep telefonu kampanyası! Başka yerde yok böyle fiyat... A101'den OPPO A55 cep telefonu kampanyası! Başka yerde yok böyle fiyat...


 “Eğitim ve Sanat”


Küratör: Zeynep Öztürk 


25 Ocak – 05 Şubat 2023


Açılış: 25 Ocak 2023, Saat: 14:30 - Dolmabahçe Sanat Galerisi