Asgari ücretlilerin, memurların ve emeklilerin maaş zammı önceki haftalarda belli oldu. Maaş zamlarının açıklanmasının ardından, hesaplamalar hız kazandı. Bu kapsamda, çeşitli meslek gruplarının ne kadar maaş alacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bugün de uzman çavuşların ve astsubayların zamlı maaşları hakkında bilgi vereceğiz.

Uzman Çavuş Maaşı
Aynı mesleği yapan kişiler arasında, maaşlar çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu kapsamda, meslekte geçen süre, kıdem, rütbe, derece ve görev yeri gibi faktörlere göre değişmekle birlikte, 2023 yılı itibariyle uzman çavuş maaşları 13.000 TL seviyesinden başlıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi, bölüm fiyatlarına görülmemiş zam yaptı. Zam oranları %199'ları buldu. Bahçeşehir Üniversitesi, bölüm fiyatlarına görülmemiş zam yaptı. Zam oranları %199'ları buldu.


Jandarma Astsubay Maaşı
Maaş zamlarının ardından, jandarma astsubay maaşı da belli oldu. Jandarma astsubaylarının maaşları, 14 bin TL ile 19 bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Astsubay Maaşı Ne Kadar?
Kıdem, görev yeri, derece ve rütbe gibi etkenlere göre farklılık göstermekle birlikte, astsubay maaşları 13 bin TL seviyesine başlıyor ve 17 bin TL seviyesine kadar çıkabiliyor.