2022 öğretmen atamaları ile ilgili yeni açıklama! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer duyurdu! Katıldığı televizyon programında konuşan Bakan Özer, öğretmen ataması ile ilgili müjdeyi verdi. Bakan Özer, öğretmen atama tarihi ile ilgili 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk haftasını işaret etti ve il bazında kontejanlar hakkında da bilgi verdi. Peki, Öğretmen ataması var mı? 2022 öğretmen atamaları ne zaman? Ek atama olacak mı? İşte Bakan Özer’in öğretmen atamaları ile ilgili açıklaması!

Binlerce öğretmen adayının beklediği açıklama geldi! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yayında açıkladı. 2022-2023 eğitim öğretim yılı için yapılacak öğretmen atamaları ile ilgili müjdeyi duyurdu ve öncelikli kontejanları açıkladı. CNN Türk'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Bakan Özer, il bazında atamaların nasıl yapılacağını da açıklık getirdi. Peki, Öğretmen ataması var mı? 2022 öğretmen atamaları ne zaman? Ek atama olacak mı? İşte Bakan Özer’in öğretmen atamaları ile ilgili açıklaması!

Eğitim gündemi ile ilgili CNN Türk'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den öğretmen ataması müjdesi geldi. Öğretmen atamalarıyla ilgili güzel haberi de duyuran Bakan Özer, eğitim ile ilgili önemli mesajlar verdi.

2022 ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?

Öğretmen atamalarının olup olmayacağı ile ilgili soruya yanıt veren Bakan Özer şunları söyledi:

TOKİ'den 'idarenin borçlarını ödemediği' iddiasına yalanlama TOKİ'den 'idarenin borçlarını ödemediği' iddiasına yalanlama

“Her yıl atama yapıldı. Hükümetimizin öğretmen atamama diye bir şeyi yok. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk haftasında atamalar yapılacak şekilde süreci kamuoyuyla paylaşacağız. Atamaların yüzde 50'sini İstanbul'da yapacağız. Atayacağımız öğretmenler de branş olarak okul öncesi öğretmenlik alanına vereceğiz. Okul öncesi eğitim ciddi bir sıkıntısı vardı. Son 6 ay içerisinde 400 bin çocuğumuzu anasınıfıyla buluşturduk. İstanbul'a 1000 yeni anaokulu yapacağız, 2022 sonuna kadar bitireceğiz.”