2022 Ara Tatil ve Ramazan Bayramı Birleştirilecek Mi?

Ara Tatil ve Ramazan Bayramı Birleştirilecek Mi? MEB açıkladığı tarihler dikkate alındığında ikinci dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihleri arasında uygulanacak

Ara tatil kapsamında 8 Nisan Cuma günü kapanan okullarda eğitim öğretim faaliyetleri tekrar 18 Nisan Pazartesi günü başlayacak.


 
Hafta sonu ile beraber ikinci dönem ara tatili toplam 9 gün sürecek.

Bu yıl ramazan ise 2 Nisan Cumartesi günü başlayıp 1 Mayıs Pazar sona erecek bayram ise 2 Mayıs Pazartesi başlayıp 4 Mayıs Çarşamba günü sonra erecek.

Son günler de kamuoyunda 11-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak ara tatil ile Ramazan Bayramının birleştirilmesi yönünde bir talep bulunuyor. Ara tatilin bitiş tarihi ile Ramazan Bayramının başlangıcı arasında 15 gün gibi uzun bir zaman bulunuyor.

Eskişehir ve İzmir'den sonra bir ilde daha ekmeğe zam geldi Eskişehir ve İzmir'den sonra bir ilde daha ekmeğe zam geldi

Şimdilik Milli Eğitim Bakanlığının gündeminde 11-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak ara tatil ile Ramazan Bayramının birleştirilmesi gibi bir konu bulunmuyor buna sebep olarak ta uzaktan eğitimin ortaya çıkardığı eksiklikler gösteriliyor.


 
Fakat ara tatilin 23 Nisan tarihine ertelenmesi durumunda bayram tatili ile ara tatili ile birleşeceğinden bu yönde bir karar alınması gündeme gelebilir bu noktada ise son kararı Bakanlar kurulunda verilmesi bekleniyor.