Yunanistan'ın Ankara Büyükelçiliği, X'teki hesabından yaptığı paylaşımla Ege adaları için geçerli olan ekspres vize uygulamasının kapsamının genişletildiğini duyurdu.

30 Mart itibarıyla başlatılan ekspres vize uygulaması, artık 10 Ege adası için geçerli olacak. Türkiye'den gelen ziyaretçiler, İstanköy (Kos), Midilli (Lesvos), Rodos, Sisam (Samos) ve Sakız (Chios) adalarına ilaveten İleryoz (Leros), Limni (Limnos), Kelemez (Kalimnos), Meis (Kastelorizo) ve Sömbeki (Simi) adalarında da ekspres vize uygulamasından faydalanabilecek.

Türkiye Günlerdir Bu Vahşeti Konuşuyor! Ceset Çekildiği İddia Edilen Kıyma Makinesi Stüdyoya Getirildi Türkiye Günlerdir Bu Vahşeti Konuşuyor! Ceset Çekildiği İddia Edilen Kıyma Makinesi Stüdyoya Getirildi

Ekspres vize talep eden Türk ziyaretçilerin, gerekli evrakları başvuru formuyla birlikte Yunan yetkili birimlerine ulaştırmaları gerekmektedir. Evraklar, adaya geçiş noktalarında yetkili birimlere teslim edilebilir ancak bekleme sürelerini azaltmak için evrakların seyahat acentelerine teslim edilmesi önerilmektedir.

Yunan makamları, her bir ada ziyareti için 1 ila 7 gün arasında geçerli olan vize vermektedir. Ekspres vizeler sadece ilgili adalar için geçerlidir ve Yunanistan'ın diğer bölgelerine geçişte kullanılamazlar.

Geçerli olan vizenin ücreti 60 avrodur ve sadece bir geçiş için geçerli.