Antalya'da bir öğrencinin ailesi, çocuğunun özel okulunda gerekli olan ihtiyaçlardan birisi kitap ücretini fazla buldu ve bunun durumun ardından okul tarafından sağlanan kitapları diğer yerlerde daha uygun fiyata bulabileceğini öğrendi.

Aile, kitapları dışarıdan almak istediğini söylediğinde ise okul yönetimi bu durumu reddetti.

Yaşanan bu olayın ardından okulun istediği ücreti yatırn ailenin şikayeti sonucu konu tüketici hakem heyetine ulaştı. Hakem heyeti aileyi haklı olarak gördü ancak okul yönetimi bu karara karşı koyarak mahkemeye dilekçe verdi.

Amatör Futbolda Skandal! Kadın Hakeme Saldırının Cezası Belli Oldu Amatör Futbolda Skandal! Kadın Hakeme Saldırının Cezası Belli Oldu

Dava döneminde gerçekleşen denetimler sonucunda mahkeme, tüketici hakem heyetinin kararının hukuka uygun olduğunu ifade etti. Bu kararın ardından okul yönetimi fazla ödemeleri veliye iade etmesi gerekecek.

Avukat Mustafa Alper Oral, bu kararın Antalya açısından emsal olabilecek bir karar olduğunu vurgulayarak, "Çünkü mahkemece kesin karar verildi. İstinaf incelemesine miktar açısından girmeyecek" ifadesini kullandı.