Üsküdar'da bir iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyonla mücadelede alınan önlemleri ve gelecek döneme ilişkin beklentileri paylaştı. Yılmaz, enflasyonla mücadelede adımların atıldığını ve mayıs ayından itibaren belirgin bir düşüşün beklendiğini belirtti. Ancak bu sürecin zaman alacağını ve haziran, temmuz aylarından itibaren düşüşün gözlemleneceğini ifade etti. Yılmaz, enflasyonla mücadelenin bir süreç gerektirdiğini ve 2025 yılında daha ileri bir noktaya taşınacağını dile getirdi.

Deprem yardımlarını evine götüren emniyet müdürü, kalp krizinden öldü Deprem yardımlarını evine götüren emniyet müdürü, kalp krizinden öldü

Yılmaz ayrıca, Üsküdar'da gerçekleştirilen altyapı ve ulaşım projelerine değinerek, yapılan yatırımların şehre değer kattığını vurguladı. İstanbul'un kentsel dönüşüm ve ulaşım gibi sorunlarına da çözüm bulunması gerektiğini belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Kurum'un geçmiş dönemdeki çalışmalarına atıfta bulunan Yılmaz, İstanbul'un yeniden ayağa kalkması ve yatırımlarla kalkınması gerektiğini vurguladı.