Ankara İdare Mahkemesinden Önemli Karar! O öğretmenler norm açığı olmayan okula atanamayacak! Ankara İdare Mahkemesinden Önemli Karar! O öğretmenler norm açığı olmayan okula atanamayacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yeniden Refah Partisi'ne yönelik olarak "İstanbul ve Ankara adayını hemen açıklama" dediği, Ankara kulislerinde konuşulmaya başlandı.

Müzakerelerde Tıkanıklık

YRP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz'ün, teklifi kabul edemedikleri yönündeki açıklamasının ardından, AK Parti cephesinde bir rahatsızlık olduğu belirtiliyor. TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözen, canlı yayında bu durumun AK Parti'de rahatsızlığa yol açtığını ve Erdoğan'ın ipleri tamamen koparmadığını ifade etti.

Erdoğan ve Erbakan Arasındaki Diyaloğ

Öte yandan Erdoğan'ın, YRP lideri Fatih Erbakan ile yaptığı görüşmede İstanbul, Ankara ve İzmir'deki aday açıklamalarını ertelemelerini önerdiği iddia edildi. 

YRP'nin Aday Belirleme Süreci

YRP içinde İstanbul adaylığı için Necmeddin Erbakan'ın damadı Mehmet Altınöz ve Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç'ın isimleri geçiyor. Ankara adaylığı için ise Suat Kılıç ve Parti Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner’in isimleri ön plana çıkıyor.

 İttifak Senaryoları

YRP'nin ve AK Parti'nin ittifak görüşmelerinin geleceği konusunda belirsizlik devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Yeniden Refah Partisi ile ipleri tamamen koparmadığı da genel bilgiler arasında.