Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Hukukum Olan Bir İnsan, Görüşürüm" Ahmet Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Hukukum Olan Bir İnsan, Görüşürüm"

Kamuda tasarruf dönemi başlıyor

Kamuda tasarruf tedbirleri uygulanmaya başlandı. Yeni düzenleme ile birlikte memur alımları sınırlandırıldı ve acil olmayan tüm işler ertelendi. Ertelenen düzenlemeler arasında taşeron işçilerin kadroya alınması da yer alıyor.

TGRT Haber: "Yeni torba yasa yolda"

TGRT Haber Ankara Müdürü Sözcan, yaptığı açıklamada, yeni bir torba yasanın gündemde olduğunu belirtti. Sözcan, emeklilere ve asgari ücrete ek zam yapılmayacağını ifade ederken, torba yasa kapsamında çeşitli düzenlemelerin yapılacağını açıkladı.

Torba yasa ile hangi konular düzenlenecek?

Yeni torba yasa kapsamında taşeron işçilerin kadroya alınması, kademeli emeklilik ve staj-çıraklık düzenlemeleri gibi konuların yer alıp almayacağı en çok merak edilen konular arasında. Sizce yeni torba yasada hangi düzenlemeler olmalı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Tasarruf tedbirleri kamuda sıkılaştırılıyor

Kamuda uygulanan tasarruf tedbirleri ile birlikte, memur alımları sınırlandırılmış ve acil olmayan işler ertelenmiş durumda. Bu durum, kamuda kemerlerin sıkılaştırıldığı bir döneme girildiğini gösteriyor. Yeni torba yasanın kapsamı ise yakın zamanda netleşecek.

Torba yasa kapsamı belli oluyor

Yeni torba yasanın içeriği yakında detaylandırılacak. Yasanın hangi konuları kapsayacağı merakla bekleniyor. Taşeron işçilerin kadroya alınması, kademeli emeklilik ve staj-çıraklık düzenlemeleri gibi birçok önemli düzenleme bu yasa ile birlikte gündeme gelebilir.

Yeni torba yasa hakkında gelişmeleri yakından takip etmek için KamudanHaber'i takip etmeye devam edin.