Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen yeni müfredat çalışmaları, son aşamaya gelerek tamamlanma noktasına ulaştı. Bu ay içerisinde duyurulması beklenen yeni öğretim programları, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren kademeli olarak hayata geçirilecek.

Yapılan açıklamaya göre, ders içeriklerinde sadeleşme ve saatlerde değişiklik olmayacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni öğretim programı çalışmaları sona erdi ve detaylar kamuoyu ile paylaşılacak. Uygulanacak olan yeni müfredat, 2024-2025 eğitim öğretim yılında 1'inci, 5'inci ve 9'uncu sınıflarda başlayacak.

Konut Fiyatlarındaki Düşüş Sürüyor Konut Fiyatlarındaki Düşüş Sürüyor

Yeni müfredatın temel sloganı ise 'İyi İnsan Yetiştirmek' olacak. Güncellenen müfredatla birlikte ders içeriklerinde değişiklikler yapılacak ve konular sadeleştirilerek öğrencilerin günlük hayatta kullanabilecekleri bilgilere daha kolay erişmeleri sağlanacak.

Yeni müfredatta, 'Bütünleşik Eğitim Modeli' esas alınacak ve öğrencilerin fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimlerini destekleyen bir sistem oluşturulacak. Ayrıca öğrenciler, proje geliştirmeye teşvik edilecek ve seçmeli ders sayısı artırılacak.