Bugün altın piyasasında dolar ve tahvil getirilerinin etkisi altında dalgalanmalar yaşanıyor. Son iki haftanın en düşük seviyelerine yakın seyreden altın fiyatları, ons başına 2,029 dolar seviyesinde işlem görüyor. Gram altın ise 1,995 lira, çeyrek altın ise 3,274 lira seviyelerinden alıcı buluyor. Bu dalgalanmalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz politikalarına dair belirsizliklerin etkisi büyük. Özellikle, faiz indirimlerine yönelik beklentilerin azalması, ABD Hazine tahvillerinin getirilerini yüksek seviyelerde tutuyor.

2024 MSÜ Sınavı Soruları Erişime Açıldı! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak? 2024 MSÜ Sınavı Soruları Erişime Açıldı! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Yatırımcılar, Fed'in politika faizindeki değişikliklere dair beklentilerini revize ederken, bu durum altın piyasasında da oynaklığa sebep oluyor. Uluslararası piyasalarda dolar da, Fed'in agresif faiz indirimleri gerçekleştireceği beklentilerinin düşmesiyle üç ayın zirvesine yakın seyrediyor. Tüm bu faktörler altın piyasasında belirsizlikleri artırırken, yatırımcılar açısından risk yönetimi önem kazanıyor.