Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türk Hava Kurumuna (THK) ait CL-215 tipi yangın söndürme uçağının Bafa Gölü'nde henüz bilinmeyen bir nedenle kırıma uğradığını açıkladı. Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uçakta görev yapan 3 personelin sağlıklı bir şekilde kurtarıldığını belirtti.

Yıldız Sarayı nerede, nasıl gidilir? Yıldız Sarayı giriş ücretli mi, ne kadar? Yıldız Sarayı nerede, nasıl gidilir? Yıldız Sarayı giriş ücretli mi, ne kadar?

Aydın'ın Didim ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale etmek üzere çalışmalarını yürüten ve Orman Genel Müdürlüğünce kullanılan THK'ye ait CL-215 tipi yangın söndürme uçağı, Bafa Gölü'nde bilinmeyen bir nedenle kaza yaptı. Bakan Yumaklı, olayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Uçakta görev yapan 3 personelimiz sağlıklı şekilde kurtarılmıştır. Fedakar mürettebatımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, orman yangınlarıyla mücadele eden orman teşkilatımıza, destek veren bütün kurumlarımıza ve personellerine teşekkür ediyorum."

Yangın söndürme uçağının kaza yapmasının ardından yangına müdahale çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Olay yerine sevk edilen ekipler, yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor. Kaza sonrası uçağın kırım nedeni araştırılmaya başlandı.

Bakan Yumaklı, yangınlarla mücadelede görev alan tüm personellere teşekkür ederek, orman yangınlarıyla mücadele eden orman teşkilatının ve destek veren tüm kurumların önemine vurgu yaptı. Kazada can kaybı yaşanmamış olması, kamuoyunda rahatlamaya neden oldu.