Maaş farkı ödemesi belli oldu! Memur emeklisine ne kadar maaş farkı yatacak? Maaş farkı ödemesi belli oldu! Memur emeklisine ne kadar maaş farkı yatacak?

Sektöre kaynaklarına dayandırılan bilgilere göre LPG'nin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 60-65 kuruş zam bekleniyor. Yapılacak bu zamla birlikte LPG'nin litre fiyatı 12 liraya dayanmış olacak.

LPG'YE ZAM DALGASI

Sektör kaynaklarının açıklamalarına göre LPG fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 60 ila 65 kuruş arasında zam gelmesi bekleniyor. Petrol fiyatları için önceki hafta oldukça hareketli geçerken, ABD'nin stratejik petrol rezervlerinden satış kararı ve OPEC’in petrol üretimini Mayıs ayında beklendiği gibi günlük 432 bin varil artırma konusunda anlaşması sonrası fiyatlar düşüşe geçmişti.

Sonrasında Biden yönetiminin benzin fiyatlarını düşürmek ve enflasyonla mücadeleye destek olmak için rezervlerinden günde 1 milyon varil petrolü kullanıma sunacağını açıklamasının etkisi yeni haftada da sürdü. ABD ham petrol fiyatları geçtiğimiz hafta yüzde 13 gerilemesinin sonrasında yeni güne 100 doların altında başladı. Brent petrol de şu an 104 dolar seviyesinde bulunmakta.