Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Adalet Bakanlığı üst düzey kamu temsilciklerine atamalar gerçkleştirildi.

Paylaşılan atamalara göre, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri uyarımca, Teftiş Kurulu Başkanı Cihan Yıldız, Ceza İşleri Müdürü Mehmet Yılmaz, Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar, Mevzuat Genel Müdürü Mehmet Ökmen, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü Günay Albayrak, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Ömer Serdar Atabey, Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Serdar Ateş, Bilgi işlem Genel Müdürü Servet Gül, Strateji Geliştirme Başkanı Tahir Hırslı yetkilendirildi.

Söz konusu kararda İnsan Hakları Dairesi Başkanı Hacı Ali Açıkgül görevine son verilip boşalan birime Abdullah Aydın, İcra Dairesi Başkanı Yusuf Arapoğlu görevine son verilip Hasan Özçelik görevlendirildi.

'Hizmet kalitesini daha da artıracağız'
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, atamalara hakkında sosyal medya hesabı üzerinden şu notu düştü: 

Sokak Hayvanlarıyla İlgili Düzenleme Bayramdan Sonra Meclis'te Sokak Hayvanlarıyla İlgili Düzenleme Bayramdan Sonra Meclis'te

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Bakanlığımız üst kademe yöneticiliklerine atanan birim amirlerimize görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Görevleri sona eren birim amirlerimize bugüne kadar adaletin tecellisi yolunda verdikleri emekler için teşekkür ediyorum. Adalet hizmetlerimizin etkinliğini ve vatandaşlarımıza sunulan hizmetin kalitesini daha da artırmak için el birliğiyle çalışacağız" ifadelerini kullandı.