Rekabet Kurulu, beyaz et sektöründe faaliyet gösteren 10 teşebbüs hakkında rekabet soruşturması açılmasına karar verdi. İşte detaylar...

Bilal Erdoğan’dan Atanamayan Öğretmen Açıklaması Bilal Erdoğan’dan Atanamayan Öğretmen Açıklaması

Beyaz et sektöründe faaliyet gösteren 10 teşebbüs, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddesini ihlal ettikleri iddiasıyla soruşturma altına alındı.

Rekabet Kurulu, ön araştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve tespitleri değerlendirerek bulguları ciddi ve yeterli buldu. Bu nedenle söz konusu teşebbüsler hakkında daha detaylı bir soruşturma başlatma kararı aldı.

Soruşturma açılan 10 teşebbüs arasında Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi AŞ, As Tavukçuluk Tarım İşl. San. ve Tic. Ltd. Şti., Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ, Beypi Beypazarı Tarımsal Üretim Paz. San. ve Tic. AŞ, CP Standart Gıda San. ve Tic. AŞ, Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. AŞ, Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. AŞ, Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ, Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşl. San. Tic. AŞ ve Şenpiliç Gıda Sanayi AŞ yer alıyor.

Belirli teşebbüslerin alıcılarına bölge ve müşteri kısıtlaması getirmek, yeniden satış fiyatını belirlemek ve rekabet etmeme yükümlülüğü ile ilgili iddiaların inceleneceği soruşturma süreci başlatıldı.