DSİ Güncel Alım Başlattı! 1274 Yeni DSİ Personeli Alınacak DSİ Güncel Alım Başlattı! 1274 Yeni DSİ Personeli Alınacak

İstanbul Şişli'deki ünlü bir alışveriş merkezinde mide bulandıran bir cinsel istismar skandalı yaşandı. İranlı Behzad Firouzian, giysi deneme kabininde cinsel organıyla oynayarak, başka bir kabinde kıyafet deneyen küçük bir çocuğa eliyle "Gel" işareti yaptı. Olay, çocuğun durumu ailesine anlatmasıyla ortaya çıktı. Firouzian, mahkeme tarafından 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Şişli'deki bir giyim mağazasında meydana geldi. Anne S. ve çocukları K. N. ile Y. E., alışveriş yapmak için mağazaya girdi. Y. E., kıyafetleri denemek için soyunma kabinine girdiğinde, kardeşi ve annesi dışarıda bekleyerek çocuğun denemesi için kıyafet getirdi.

Bu sırada Y.E., yan kabindeki Behzad Firouzian’ın cinsel organıyla oynadığını ve kendisine eliyle "Gel" işareti yaptığını fark etti. Korkuyla kabin alanından çıkan çocuk, annesine durumu anlattı. Anne, kabin alanına giderek Firouzian’ın aynı hareketi tekrarladığını görünce çığlık atarak reyon görevlileri ve güvenlikleri çağırdı.

16 Nisan'da İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Firouzian, suçlamaları reddetti. Mağaza çalışanları, mağdur çocuğun ve annesinin ifadelerini doğrulayan beyanlarda bulundu. Mahkeme, olayın mağdurun 18 yaşını doldurmamış olması ve kamusal alanda teşhir suretiyle işlenmesi nedeniyle cezada artırıma giderek Firouzian’a 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Sanık Firouzian’ın avukatı, müvekkilinin suçsuz olduğunu ve olayın yanlış anlaşıldığını öne sürdü. Firouzian’ın Türkçe bilmediği için perdeyi örtmesi konusunda mağdura işarette bulunduğunu, iç çamaşırını hiç çıkartmadığını savundu. Avukat, müvekkilinin iş insanı olduğunu ve suça meyilli olmadığını belirterek karara itiraz etti.