Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin ulaşım sorununu çözmek amacıyla önemli bir adım attı. Başkan Fatma Şahin liderliğindeki belediye, Bilişim AŞ ile Genç Gaziantep Uygulaması'nı hayata geçirdi.

Bu yeni uygulama sayesinde, üniversite öğrencileri artık ücretsiz olarak toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilecekler. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, uygulamayı indiren her öğrenciye 22 ücretsiz biniş hakkı tanıyor. Bu kapsamda, son iki yılda şehir içi toplu ulaşımdan 146 bin 516 öğrencinin ücretsiz yararlanması sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi'nin bu uygulamasının maliyeti ise 12 milyon 629 bin 518 TL olarak açıklandı. Üniversite öğrencilerinin ulaşım masraflarını azaltarak maddi anlamda rahatlamalarını hedefleyen bu adım, öğrencilere önemli bir destek sağlamayı amaçlıyor.

Ev Sahibi ile Tartışan Kiracı Doğalgazı Açıp Apartmanı Havaya Uçurdu Ev Sahibi ile Tartışan Kiracı Doğalgazı Açıp Apartmanı Havaya Uçurdu

Başkan Fatma Şahin, üniversite öğrencilerinin toplu taşıma hizmetlerinden daha fazla yararlanmalarını ve şehirdeki hareketliliğin artmasını hedeflediklerini belirtti.