İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, 18 yaş altındaki bireylerin cinsiyet değişikliği süreçlerini ele alan bir makalede yer alan işlemlere dair inceleme başlattığını duyurdu. İddiaların hukuki, akademik ve etik boyutlarının inceleneceği belirtildi.

Şok Marketlerinde Dev İndirim! 99 Liradan 39 Liraya Düşen Ürünler İçin Son Fırsatlar Şok Marketlerinde Dev İndirim! 99 Liradan 39 Liraya Düşen Ürünler İçin Son Fırsatlar

Son günlerde basında ve sosyal medyada gündeme gelen bir makale, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin 18 yaş altı bireylerin cinsiyet değişikliği süreçleriyle ilgili işlemlerini konu alıyor. Bu iddiaların üzerine İstanbul Tıp Fakültesi Dekanlığı, konunun tüm yönleriyle araştırılması için inceleme başlattığını açıkladı.

Dekanlık tarafından yapılan açıklamada, söz konusu makalede yer alan işlemlerin, hukuki, akademik ve etik açılardan titizlikle inceleneceği belirtildi. Üniversite yetkilileri, toplumsal hassasiyeti gözeterek konunun aydınlatılması amacıyla en üst düzeyde dikkatle hareket edileceğini ifade etti.