Geleceğin iş sektörünü açıkladı! İşte önümüzdeki yıllarda paraya para demeyeceğiniz sektörler Geleceğin iş sektörünü açıkladı! İşte önümüzdeki yıllarda paraya para demeyeceğiniz sektörler

Eyüpsultan'da yaşanan kazayla ilgili olarak, oğlu ve eski eşiyle birlikte İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Eylem Tok, kaçan Bülent Cihantimur'un ifadesini aldı.

Kazayla ilgili soruşturma kapsamında yurt dışına çıkış yasağı getirilen Bülent Cihantimur, yetkililere detaylı bilgi verdi. 1 Mart 2024 tarihinde, saat 23.50'de meydana gelen kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybederken, dört kişi de yaralandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eylem Tok ve oğlu T.C hakkında yakalama kararı çıkardı. Anne ve oğul, Mısır üzerinden ABD'ye kaçtılar.

Kaçmalarına yardım ettiği belirlenen Ayşe Ceren S. tutuklandı. Bülent Cihantimur hakkında ise yurt dışı çıkış yasağı konuldu ve savcılık tarafından ifadesi alınmak üzere çağrıldı. Mahkemeye sevk edilen Cihantimur, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. İfadesi sırasında yazılı bir açıklama yaparak kendisini savundu:

"Kazanın gerçekleştiği gün, uzun süren bir ameliyat sonrası evime gidip uyudum. Eski eşim Eylem Tok'tan gelen telefon ile kazadan haberdar oldum. Kazadan yaklaşık 1,5 saat sonra Eylem Tok beni aramış. Bana telefon geldiğinde saat gece yarısıydı. Hemen bir taksiyle eski eşim Eylem ve oğlum Timur'un beraber yaşadıkları eve gittim. Oğlum üst kattaydı, şoktaydı ve konuşabilecek durumda değildi. Eylem de o sırada ev içinde dolaşarak telefon görüşmeleri yapıyordu. Oğlumun durumunu iyi görmediğim için onu öncelikle muayeneye götürüp acil müdahale gerektiren bir durumu olup olmadığını anlamak istedim. Bu sırada kazada yaralı ya da ölü olduğu tarafımca da bilinmemekteydi. Eylemin telefonunu kapattım ve öncelikle şokta olan oğlumun acil müdahale gerektiren bir sağlık sorunu olup olmadığını anlayalım, sonra da ehliyeti olmadığı için avukatlara bilgi verip yapılması gerekenleri yapalım dedim. Oğlumu alıp orada bulunan elektrikli aracı kendim kullanarak, kliniğe gitmek için yola çıktım."

Bununla birlikte, şirket çalışanlarından Ayşe Ceren Saltoğlu'nun kaçmalarına yardım ettiği tespit edildi ve tutuklandı.