Hamze Hammamı, 10 Nisan'da İstanbul Bağcılar'da dükkanının önüne koyduğu sandalyeye oturup "Erkek olan gelsin" diyerek etrafa tehditler savurdu.

O anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi ve sosyal medyada paylaşıldı. Savcılık harekete geçti.

Adalet Bakanı Bozdağ: "Seçim Kanunu'na göre hile hurda yapılması imkansız" Adalet Bakanı Bozdağ: "Seçim Kanunu'na göre hile hurda yapılması imkansız"


Hamza Hammamı'nin "Kasten Yaralama", "Hakaret", "Tehdit ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçlarından ifadesi alındı. Hammamı, ifadesinin alınmasının ardından sınır dışı edilmek üzere emniyete teslim edildi.

Hamza Hammamı, ifadesinde şöyle dedi: "Ben 7-8 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Yeterince Türkçe konuşabiliyorum. Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Ben kimseye hakaret ve tehditte bulunmadım. Kimseyi darbetmedim. Ayrıca başka insanlara karşı veya Türk halkına karşı kışkırtıcı ve aşağılayıcı söz ve davranışta bulunmadım. Ben sadece trafik nedeniyle işyerimin önünde seyir halinde olan aracın devamlı kornaya basması üzerine uyarmak istedim."

SINIRDIŞI İŞLEMLERİ BAŞLADI
Hamza Hammamı'nın, emniyet güçleri tarafından İstanbul Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Binkılıç Geri Gönderme Merkezi'ne götürüldüğü anlar ortaya çıktı.

Sosyal medyada paylaşılan o görüntülerde, Hamza Hammamı'nın başını öne eğdiği detayı dikkat çekti.